با فلفل قرمز گلستان مرغان شما روزی 10 تخم طلا می کنند

فلفل قرمز کامپوت ارگانیک که از مزرعه فلفل عمو خریداری می کنید پس از برداشت و خشک شدن در آفتاب دوباره به صورت دستی انتخاب می شود، ویژگی با کیفیتی که ما خوشحالیم که به مشتریان خود ارائه می دهیم.

 دانه های فلفل قرمز گلستان که خیلی کوچک یا شکسته هستند با زحمت و با احتیاط مرتب می شوند، به طوری که تنها فلفل قرمز اصلی تضمین می شود که در شرایط عالی باشد.

مطابق با بالاترین استاندارد کیفیت به شما ارائه می شود. به بسته های ما نگاهی بیندازید آنها تقریباً حاوی مواد خارجی یا دانه های فلفل شکسته نیستند.

کشت طبیعی بدون مواد کمکی شیمیایی، برداشت شده با دست طبق سنت قدیمی و خشک شده در هوای تازه در آفتاب، فلفل قرمز واقعی کامپوت را به یک تجربه طعمی بی نظیر تبدیل می کند.

فلفل قرمز گلستان

چرا فلفل قرمز تقریباً همیشه فلفل کامپوت است؟

برداشت فلفل قرمز تقریباً در همه مناطق در حال رشد در سراسر جهان امکان پذیر نیست، زیرا، از جمله، شرایط آب و هوایی اجازه آن را نمی دهد. فصل بارانی خیلی زود می آید تا توت فلفل به اندازه کافی برسد.

یکی از معدود مناطق در حال رشد که در آن امکان پذیر است، منطقه Kampot در کامبوج است. خاک های غنی از مواد معدنی و شرایط آب و هوایی بهینه این امکان را فراهم می کند که برخی از انواع توت ها در پایان فصل برداشت کاملاً رسیده و قرمز شوند.

فلفل قرمز کمپوت را به صورت جداگانه با دست چیده و در آفتاب خشک می کنند. فلفل قرمز واقعی به ندرت به صورت تجاری در دسترس است. در آنجا بیشتر به شما “توت های صورتی” پیشنهاد می شود.

این توت ها از آمریکای جنوبی می آیند و از نظر گیاه شناسی به عنوان فلفل واقعی (piper nigrum) شناخته نمی شوند. توت های صورتی معمولاً به دلایل بصری در مخلوط ادویه ها عرضه می شوند.

از نظر طعم، فلفل تقلبی بسیار ارزان قیمت حتی به طعم فلفل قرمز واقعی هم نمی رسد. شاید دفعه بعد که دست به قفسه ادویه زدید، نگاه دقیق تری بیندازید.

شما شگفت زده خواهید شد که در آن همه “توت های صورتی” گنجانده شده است. در تست چشایی می توانید تفاوت را بچشید. رایحه شیرین با وضوح تسکین دهنده فلفل قرمز واقعی بی نظیر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.